Mamo, czas zadbać o siebie

 

Mamo, piszę Ci dużo o tym, jak ważne jest, żebyś zadbała o siebie.

Dlaczego?

Bo szczęśliwa Ty to szczęśliwe dzieci i szczęśliwy mąż! I ogólnie całe życie szczęśliwe:P

To tak, w bardzo ekspresowym skrócie.

Może zanudzam, może inspiruje. Choć mam głęboką nadzieję, że to drugie. Ale nawet jeśli, to sama inspiracja, to często za mało!

Napływa do mnie dużo zapytań, jak ja to robię, jakie są moje sposoby? Przecież doba ma tylko 24 godziny, a dzieci wypełniają 23 z nich. A gdzie obiad, zakupy, sprzątnie, prasowanie? I co, może mam sposób na wydłużenie dnia?

Muszę Cię zmartwić, nie mam!

Przeszłam bardzo długą drogę, żeby najpierw zrozumieć, jak ważna jestem w tym wszystkim JA, mój czas i moje pasje. A później jeszcze dłuższą, żeby nauczyć się jak o to JA zadbać. Nie było to łatwe, ale wiedziałam jedno, jeśli nie poczynię jakichś kroków, będę wiecznie naburmuszona, fochata i -co gorsza- niezadowolona z życia.

Kiedyś dawno temu, kiedy jeszcze nie miałam dzieci, byłam królową własnego czasu. Praca, hobby, sport, przyjemności…

Aż łezka się w oku kręci. Posiadałam najwspanialszy skarb tej ziemi CZAS!

A teraz?

Teraz to się człowiek musi czasem nieźle nakombinować, żeby umyć rano zęby i zjeść śniadanie. A co dopiero mówić o sobie. Trzy minuty w toalecie to czasem niezłe błogosławieństwo! Znasz to?

 Doby nie rozciągniemy, ze snu nie zrezygnujemy, dzieci nie sprzedamy…

Więc co możesz zrobić, żeby zrobić coś dla siebie?

Po pierwsze, ułożyć sobie w głowie, że tego potrzebujesz, bo wszystkie homo sapiens tego potrzebują.

Po drugie, przetłumaczyć sobie, że odrobina matczynego egoizmu ma zbawienny wpływ na wszystkich dookoła.

Po trzecie, powtarzać sobie pierwsze i drugie do znudzenia.

Po czwarte, zacząć DZIAŁAĆ!

Ale co dokładnie mam robić? – zapewne zapytasz!

A ja Ci odpowiem, że przygotowałam dla Ciebie niespodziankę:)

3 SPOSOBY NA CZAS DLA SIEBIE!

Czyli dokładny plan działania, który pozwoli Ci w całym tym rodzinno-domowym chaosie, uszczknąć jakąś chwilę dla siebie.

Nieświadomie pracowałam nad nimi przez ostatnie kilka lat. Testowałam, zmieniałam, uczyłam się,. Teraz wiem, że to działa i mogę się nimi z Tobą podzielić.

Zostaw mi swój mail, a ja przez następne kilka dni podzielę się z Tobą tym, co wypracowałam i co u mnie sprawdza się rewelacyjnie.

Kto wie? Może i Ty na tym skorzystasz!

Aby zapisać się na mailing 3 SPOSOBY NA CZAS DLA SIEBIE!

skorzystaj z formularza poniżej.

Pozdrawiam Cię,

Twoja Gee

fot. Mr Blacksheep Photography 

You may also like

12 Comments

  1. Jestem kobietą, żoną, mamą 3 synków, oczywiście że ciężko znaleźć ten czas dla siebie i ja o tym doskonale wiem, aczkolwiek staram się jakoś tak zorganizować sobie czas, żeby choć te 5 minut dla siebie mieć w ciągu dnia 🙂

  2. Każda kobieta nie ważne czy mama czy nie, powinna o siebie dbać. Chwila relaksu w kąpieli czy 10 minut z maseczką na twarzy jest bardzo ważne.

  3. Na szczęście coraz więcej mówi się o tym że matka też potrzebuję oddechu i czasu dla siebie i że nie może się jedynie poświęcać. Dobrze ze kolejna osoba o tym mówi, może odejdzie się w końcu od wizerunku matki polki udręczonej.

    1. Tak własnie, zróbmy z tego hałas. Niech wszyscy usłyszą i wbija sobie to do głowy. Mama też człowiek, odpocząć musi:)

  4. No nie ma inaczej: mama musi zadbać o swój komfort psychiczny. Potrzebuje chwili relaksu, czasu na własne pasje. A dzięki temu jej pozytywne nastawienie udziela się całej rodzinie, ale też pozwala być mamie bardziej efektywną na wszystkich płaszczyznach 🙂 Pozdrawiam

  5. Uwielbiam ten czas, kiedy dziecko leży w łóżku, a ja poświęcam sobie minimum pół godziny na totalną pielęgnację ciała. W ciągu dnia z kolei, pozwalam robić dziecku cokolwiek, byle złapać oddech i wypić ukochaną kawę w spokoju. Trzeba pamiętać, że wypoczęta matka to szczęśliwa matka, a szczęśliwa matka to szczęśliwe otoczenie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *