Twój przedszkolak idzie do szkoły – czy jesteście już gotowi?

Mam ochotę wykrzyczeć „ Kiedy ten czas tak zleciał?!”

Poważnie, nie wierzę! Zostało parę dni do rozpoczęcia roku szkolnego, a ja pojąć nie mogę, że za chwilę moje dziecko idzie do pierwszej klasy. Zaraz usiądzie w szkolnej ławce, a zanim się obejrzę pójdzie pewnie na studia….

Nic tylko wyjąć wszystkie albumy ze zdjęciami, przygotować paczkę chusteczek, zagrzebać się pod koc i z łezką w oku powspominać miniony czas.

Czy Ty też się tak rozklejasz na samą myśl o tym, że twoje dziecko lada moment przekroczy szkolne progi?

Zanim popłynie Ci cały makijaż i rozpłaczesz się na dobre, zastanów się, czy aby na pewno wszystko już macie gotowe. Zrób szybką check listę, a potem możesz szlochać dowoli;)

WYPRAWKA KUPIONA?

Lista rzeczy potrzebnych do pierwszej klasy przygotowywana jest często przez wychowawcę. Jeśli nie otrzymałaś jej na zebraniu przed rozpoczęciem roku, zapytaj o nią w pierwszych dniach szkoły. Powinnaś dostać konkretną listę, ile jakich bloków, zeszytów, kredek, farb i innych zakupić.

Jeśli nie otrzymałaś jeszcze takiego spisu, a chcesz już kupić wyprawkę, możesz skorzystać z naszej. Podejrzewam, że w większości produkty powinny się pokrywać. Wyprawka ucznia klasy pierwszej 2017

My zakupy mamy już za sobą. Dobrze wiecie, że markety i wielkie zakupowe wyjścia są nie w moim stylu. Więc nie zaskoczę Was, mówiąc, że zrobiłam to sprawnie, szybko i przez Internet;) W komfortowych warunkach, bez marketowego zgiełku i hałasu wybieraliśmy poszczególne elementy wyprawki.

Plecak, piórnik, worek, zeszyty, bloki, kredki, długopisy, plastelina, bidon, śniadaniówka to wszystko udało się nam zamówić za jednym zamachem. Maksymalna oszczędność czasu i wygoda w jednym, czyli to, co tygryski lubią najbardziej;)

   

Za udane zakupy dziękujemy eplecaki Olbrzymi wybór akcesoriów szkolnych. Świetna obsługa i szybka wysyłka.

STRÓJ GALOWY DOBRANY?

Na samo wspomnienie stroju galowego z dzieciństwa robi mi się niewygodnie. Sztywna biała koszula i plisowana granatowa spódniczka, to koszmary z mojego dzieciństwa. Dziś na szczęście strój na rozpoczęcie roku może być nieco wygodniejszy i o niebo ciekawszy. Aczkolwiek pierwszy dzień w szkole to wydarzenie poważnej rangi. Dlatego nie polecam zbytniego wyluzowania w tym temacie. Ważne jest by strój był w klasycznych kolorach, krojem zachowywał powagę wydarzenia, natomiast resztę pozostawiam Waszej wyobraźni.

Zadbaj o to, żeby Twoja pociecha wyglądała uroczyście, ale czuła się przy tym swobodnie. Strój powinien być wygodny i przewiewny, ale warto pomyśleć o czymś do narzucenia.

Nie zapomnij  o dodatkach, te nadadzą dziecięcej lekkości całej stylizacji.

Poniżej przygotowałam dla Was kilka propozycji dla chłopca i dziewczynki.

Wszystkie pokazane na zdjęciach produkty dostępne są w sklepach SMYK

KĄCIK DO NAUKI PRZYGOTOWANY?

Kącik do nauki dla Ignasia, powstał u nas już jakieś pół roku temu. Początkowo miał służyć do rysowania, pisania i robienia zadanek, ale szybko zamienił się w wystawkę na lego i dobry blat do przyklejania naklejek.

Czasu do rozpoczęcia szkoły zostało niewiele, więc postanowiliśmy zabrać się za jego odgruzowywanie. Sprzątnęliśmy zestawy ninjago, wyszorowaliśmy naklejki i teraz prawie wygląda jak nowe;) Ciekawe tylko na jak długo;)

Ważne by dziecko miało swój osobisty kącik w którym może w spokoju odrabiać lekcje. Nie powinno robić tego na kolanie, w kuchni czy w salonie przed telewizorem. Im lepiej zagospodarowana przestrzeń do odrabiania lekcji tym, podobno więcej chęci do nauki;)

Świetne propozycje kącików dla chłopca i dziewczynki przygotowała Marysia z Mamygadżety, po inspiracje zapraszam tutaj. Czy widzicie jakieś podobieństwa w naszych kącikach dla chłopców?;)

ORGANIZACJA DNIA ZAPLANOWANA?

Nie wiem jak jest u Was, ale mnie ten element pójścia Ignasia do szkoły przeraża najbardziej. Trochę nam to zajęło, ale nauczyliśmy się wyrabiać do przedszkola na godzinę 9:00 i uważam to, za nie lada sukces.

Lekcje na godz. 8:00 to dla mnie na ten moment organizacyjna abstrakcja. Nie wspominając już o wygospodarowaniu czasu na odrabiane lekcji, pakowanie plecaka i innych związanych ze szkołą dodatkowych obowiązków.

Przeraża mnie to na tyle, że już jakiś czas temu zaczęłam pracować nad rozwiązaniem, które pomoże nam, ale mam nadzieję, że i Wam w codziennej organizacji dnia. Jeszcze nie mogę wszystkiego zdradzić, ale obiecuję, że najpóźniej 9 września dowiecie się, co takiego wykombinowałam;) A poniżej drobny zwiastun;)

Twój i mój przedszkolak za kilka dni stanie się pierwszoklasistą. Jest to bardzo ważne wydarzenie i nielada wyzwanie. Zarówno dla Ciebie, dla mnie, ale też dla naszych dzieci. Zadbajmy o wyprawkę, strój galowy, kącik do pracy i organizację dnia, ale w tym całym zamieszaniu nie zapomnijmy, kto tego dnia jest najważniejszy. Wspierajmy swoje maluchy, dodajmy im otuchy, bądźmy przy nich, a gdy będziemy przekraczać szkolny próg, złapmy je  mocno za rękę i powiedzmy:

Kocham Cię i jestem tu z Tobą.

Ja już płaczę, nie wiem jak Ty….

Życzę Wam powodzenia na nowym etapie życia, a w szkole samych sukcesów.

Twoja Gee

fot:  Mr Blacksheep Photography


Głęboko wierzę w to, że kluczem do szczęśliwego macierzyństwa jest przede wszystkim szczęśliwa i spełniona mama. Wiem też, jak ciężko jest nam mamom wygenerować chwilę dla siebie. Dlatego przygotowałam dla Ciebie serię maili, w których opisuję moje sposoby na to aby w ciągu dnia pełnego obowiązków i wyzwań nie zapomnieć o sobie.

Po przeczytaniu maili:

  • Z łatwością wygenerujesz chwilę dla siebie
  • Nauczysz swoją rodzinę, że każdy ma swoje potrzeby i każdy potrzebuje czasu tylko i wyłącznie dla siebie. Nawet MAMA!
  • Twoje życie będzie bardziej poukładane i spokojniejsze
  • Ograniczysz elementy zaskoczenia, które w łatwy sposób dezorganizują Ci dzień
  • Dzieci widząc spokojniejszą mamę, same będą spokojniejsze i szczęśliwsze.

Zapisz się poniżej, a otrzymasz pierwszego maila już dziś!

 

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *