Jak urozmaicić kąpiel? Jakie kosmetyki kupić, aby relaks w wannie przyniósł jeszcze większe ukojenie?

Kąpiel w wannie jest dla wielu osób niezastąpiona. Nie zawsze wystarczy wziąć szybki prysznic, szczególnie po cięższym dniu w pracy, aby czuć się w pełni wypoczętym. Dlatego też przygotowanie aromatycznej kąpieli może być świetnym zakończeniem dnia i aromatycznym balsamem dla ciała i duszy.

Sole zapachowe i kolorowe mydełka ozdobią łazienkę i umilą każda kąpiel!

Mydlarnie wrosły już na stałe w krajobraz miasta. Po wejściu do sklepu można dostać kolorowego zawrotu głowy i bez fachowej pomocy czasami trudno dokonać wyboru. Mydła mają różne kształty i zapachy. Różnią się także składem. Większość z nich ma w składzie tylko naturalne składniki, dlatego zapotrzebowanie na tego typu środki pielęgnacyjne jest ogromne. Sporo osób samodzielnie robi mydła, używając zakupionych wcześniej produktów. Nie jest to trudne zadanie, a wręcz przeciwnie. I do tego przyjemne. Przykładowo do zrobienia mydła glicerynowego potrzeba jedynie bazy mydlanej glicerynowej, wybranych barwinków i olejków zapachowych. Przydadzą się również ciekawe dodatki, które można zatopić w strukturze mydła, np. płatki kwiatów czy ziarenka kawy. Potrzebne są również foremki, np. silikonowe, aby umieścić w nich przygotowaną mydlaną masę.

Równie ważne są sole zapachowe, które umilą kąpiel i odżywią skórę. Można wybrać sól z Morza Martwego czy z Morza Śródziemnego, bardzo bogate w składniki mineralne.  Sól jasnoróżowa lub sól himalajska (przydatna m.in. do redukcji cellulitu) również są często kupowane. Każda z nich (oczywiście rodzajów jest jeszcze więcej) różni się składem mineralnym, barwą, często zapachem. Trzeba bardzo uważać przy zakupie soli, aby nie było w niej za dużo sztucznych barwników i substancji zapachowych. Niektórzy wybierają sole naturalne, wolne od zapachu i sztucznego koloru. Najważniejsze zadanie tego preparatu do kąpieli to przede wszystkim odżywienie skóry, ukojenie i wygładzenie. Kąpiele w soli wyciszają również stres oraz leczą obolałe stawy i mięśnie.

Olejek różany – ciekawa alternatywa dla płynu do kąpieli

Olejki eteryczne dodane do kąpieli to żadna nowość. Wystarczy wlać kilka kropli olejku do wody, aby świetnie się zrelaksować i zrobić aromaterapeutyczny zabieg w domowym zaciszu. Olejek różany pozyskuje się z płatków róży damasceńskiej i jest niestety trochę droższy od wielu innych olejków. Charakteryzuje się działaniem antyseptycznym i przeciwzapalnym. Normalizuje prace gruczołów łojowych i przywraca skórze jędrność. Działa uspokajająco i przeciwbólowo, dlatego kąpiel w olejku różanym to istna uczta dla ciała i ducha. Stosuje się go nie tylko do kąpieli i aromaterapii, ale też wchodzi w skład wielu różnych preparatów pielęgnacyjnych do ciała. Olejek różany dodany do wody z łyżką mleka lub miodu przyniesie jeszcze więcej korzyści dla skóry. Często używany jest również do masażu – poprawia krążenie i rozgrzewa skórę. Panie używają go również do pielęgnacji skory głowy. Olejek różany wzmacnia włosy, zapobiegając ich wypadaniu. Za jego pomocą można delikatnie rozjaśnić włosy. Mimo wielości jego zalet nie powinny stosować tego olejku mamy karmiące, kobiety w ciąży, osoby uczulone i dzieci poniżej 7. roku życia.

Oprócz ww. preparatów można też zastosować płyny do kąpieli i kule zapachowe. Przebywanie w wodzie umilą także świece zapachowe, kadzidełka i cicha relaksująca muzyka. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie. Miękkie, rozproszone światło sączące się z kinkietu czy halogenu umieszczanego nad wanną umili lekturę książki, czy ulubionego magazynu.

ds_admin

Next Post

Maseczki do twarzy – czy warto je stosować?

pt. maj 8 , 2020
Maseczki do twarzy dogłębnie oczyszczają skórę twarzy i odżywiają ją. Aby jednak efekty stosowania tego typu preparatów były widoczne, należy dobrać odpowiednio dla siebie. Rodzaje masek do twarzy – które warto mieć w kosmetyczce? Maseczki są różne, dlatego przed zakupem należy dobrze się zastanowić, jaki efekt chcesz osiągnąć. Być może […]