Wągry na nosie – jak się ich pozbyć

Skóra człowieka nie jest idealnie gładka i doskonała. Jej powierzchnia cechuje się obecnością niewielkich otworów – porów, które umożliwiają ujście włosów, serum, łuszczących się, martwych komórek skóry oraz potu. Czasem bywa, iż pory są rozszerzone, co za tym idzie – są one bardziej widoczne.  W wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji powstają wągry na nosie, które są ciemnymi lub jasnymi, maleńkimi grudkami, które widać na skórze i są nieestetyczne. Jak z nimi walczyć?

Wągry na nosie – ogólna charakterystyka

Wągry, zwane również zaskórnikami, posiadają negatywny wpływ na wygląd oraz samopoczucie. Zadbana, czysta i promienna cera jest wizytówką każdej osoby. Poprzez wypełnienie tłustą, ciemniejącą substancją pory skóry nabierają efektu zaniedbania oraz wyglądają nieestetycznie. Wągry, w wyniku długiego nieoczyszczenia, mogą przyczynić się do powstania dużych, ropiejących krost. Ponadto pokrywane makijażem zaskórniki są jeszcze bardziej uwidocznione. Wągry pojawiają się głównie na nosie, czasem także na policzkach i brodzie.

Zaskórniki mogą pojawiać się u osób w każdym wieku, nie tylko u nastolatków z problematyczną cerą. Nie jest konieczne posiadanie trądzikowej cery, aby musieć zmagać się z wągrami. Zaskórniki mogą występować również w starszym wieku, gdy są nadmiernie widoczne i trudne do likwidacji.

Wągry na nosie – przyczyny

Zaskórniki mogą powstawać w związku z problemami hormonalnymi, kiedy skóra wytwarza zbyt dużo serum. Niewłaściwe oczyszczanie skóry także oddziałuje na powstawanie widocznych zanieczyszczeń.  Ponadto źle dobrane do danej cery kosmetyki również mogą doprowadzić do pojawienia się wągrów. Nakładając makijaż doprowadza się do zatkania nadmiarem kosmetyków lub podkładem porów, tym samym utrudniając skórze oddychanie i naturalne oczyszczenie się. Dodatkowo zbyt tłuste i zbyt mocno nawilżające kremy także potrafią powodować zapychanie porów.

Wągry na nosie – jak sobie z nimi radzić?

Na rynku dostępnych jest multum kosmetyków przeznaczonych do likwidacji zaskórników. Rekomendowanym sposobem ich zwalczania jest zastosowanie maseczki opartej na węglu aktywnym, który cechuje się właściwościami oczyszczającymi i odświeżającymi skórę twarzy. Czarne maseczki peel off są bardzo proste w zastosowaniu. Wystarczy maskę o żelowej konsystencji nałożyć równomiernie na skórę, dość cienką warstwą, aby maseczka mogła w miarę szybko wyschnąć. Po około 15-20 minutach, po stężeniu maseczki, należy podważyć ją u jej krawędzi i ściągnąć żelową, zaschniętą warstwę maski równomiernie ze skóry. Taka maseczka powoduje wyciągnięcie zanieczyszczeń z porów skóry, wygładza cerę oraz dodaje jej blasku,

geeway

Next Post

Gdzie wykorzystuje się detektory wielogazowe?

śr. lut 19 , 2020
W czasach wysokiego rozwoju technologicznego, w których zaawansowane instalacje są niemal na każdym kroku, powszechnie wykorzystuje się różnego rodzaju detektory, w tym detektor wielogazowy do wykrywania toksycznych lub łatwopalnych gazów. Warto wiedzieć, kto powinien się zaopatrzyć w taki sprzęt. Gazy są dzisiaj powszechnie używane w wielu instalacjach w domach mieszkalnych, […]