Bezpieczne opalanie

Bez względu na to, czy wybierasz się na wakacje w tropiki, czy spędzasz je w mieście, warto pamiętać od rozsądnym korzystaniu ze słońca, aby dodało Ci ono urody, a nie przysporzyło kłopotów.

Zarówno na tropikalnej plaży, jak i w mieście pamiętaj o ochronie skóry przed słońcem. Stosuj preparaty z filtrem UV niezależnie od rodzaju swojej karnacji. Również śniada cera wymaga ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Dobierz odpowiedni kosmetyk do swojego rodzaju skóry, dla suchej wybierz taki o bogatszej odżywczej konsystencji, a dla tłustej lekki żelowy preparat, który nie pozostawia tłustej warstwy. Stosuj kremy i balsamy z wysokim filtrem. Zwłaszcza w pierwszych dniach opalania. Sięgnij po te o wartości SPF 50 lub 30. Po kilku dniach możesz, je zamienić na SPF 20. Pamiętaj, by preparat nakładać na skórę regularnie co 2-3 godziny przez cały dzień. Zwróć szczególną uwagę na ochronę przeciwsłoneczną wystających części ciała takich jak nos, łokcie czy kolana.

Korzystaj ze słońca rozsądnie. Nie opalaj się w godzinach 11-15. Jeżeli wakacje spędzasz na plaży to przez pierwsze 2-3 dni, staraj się nie opalać dłużej niż 45 minut. Nigdy nie dopuszczaj do poparzeń słonecznych. Nie tylko powodują one szybsze starzenie się skóry i sprzyjają powstawaniu przebarwień posłonecznych, ale mogą być też w przyszłości przyczyną poważnych chorób takich jak czerniak.

Bezwzględnie powinnaś również chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV swoje oczy. Zaopatrz się w dobre okulary przeciwsłoneczne. Takie zakupione na bazarku za kilka złotych, nie są najlepszym wyborem. Wybierz się do salonu optycznego i dobierz okulary przeciwsłoneczne z atestem.

geeway

Next Post

Zdrowe odchudzanie - co należy wiedzieć?

pt. wrz 13 , 2019
Zrzucanie niechcianej nadwagi nie należy do zadań łatwych. Wielu próbowało, wielu poległo w walce z tłuszczem. Dużym problemem okazuje się zbyt duża chęć szybko widocznych efektów. To niestety tak nie działa. Odchudzanie do długotrwały proces, wymagający cierpliwości i zdroworozsądkowego podejścia do tematu. Jak się prawidłowo odchudzać? Jak zrobić to w […]