Ciężarki na kostki – zalety treningu z obciążnikami

Były w klubach fitness od początku ich istnienia. Świetnie sprawdzają się w treningu pośladków. Mogą zwiększać intensywność treningów wytrzymałościowych. Mowa oczywiście o obciążnikach na kostki. Jakie są zalety treningu z tym drobnym sprzętem?

Obciążniki na kostki w treningu kondycyjnym

Choć kojarzymy je głównie z ćwiczeniami modelującymi nasze mięśnie, to mają swoje zastosowanie również w wielu treningach, których celem będzie poprawa kondycji. Założenie takiej opaski na kostki, a czasem też nadgarstki to prosty sposób na zwiększenie intensywności każdego ruchu. Z tego rozwiązania mogą z powodzeniem skorzystać osoby, dla których szybki spacer już nie jest wyzwaniem, ale z jakiegoś powodu nie mogą jeszcze biegać bądź skakać. Dodatkowy ciężar do przeniesienia to więcej spalonych kalorii.

Obciążniki na kostki w rehabilitacji

Obciążniki na kostki są rozwiązaniem bardzo często stosowanym w treningach rehabilitacyjnych. Po pierwsze są bardzo bezpieczne, bo założone na kostkę, czy nadgarstek nie mają jak z niej samoczynnie spaść. Dzięki temu ćwiczący może się skupić na wykonaniu zadania, a nie na utrzymaniu ciężaru, którym mógłby sobie zrobić krzywdę choćby upuszczając go na stopy. Po drugie takie ciężarki są stosunkowo lekkie, ich waga raczej nie przekracza 2 kg, a to oznacza, że są bezpiecznym rozwiązaniem nawet dla osób z osteoporozą. W przypadku tej choroby, bardzo istotne jest stymulowanie kości i stawów do procesów budowy i odżywiania tkanki, ale nie można tego robić ze zbyt dużym obciążeniem.

Obciążniki na kostki w treningu siłowym

Choć trening z ciężarkami nie będzie miał znaczącego wpływu na siłę maksymalną naszych mięśni, to zdecydowanie może poprawić ich wytrzymałość siłową. To cecha, dzięki której możemy wykonać więcej powtórzeń danego ruchu z danym obciążeniem. Wysokie zakresy powtórzeń od zawsze były najczęściej stosowaną metodą na zajęciach fitness i nie bez powodu. Taką formę aktywności częściej wybierają kobiety, które boją się nadmiernego przyrostu masy mięśniowej. Dużo powtórzeń, z małym ciężarem pozawala im uzyskać zamierzony efekt. Sylwetka staje się kształtna, jędrna, sprawność rośnie, a mięśnie pozostają w swoim rozmiarze.

ds_admin

Next Post

Czy modna kuchnia to tylko meble? 5 gadżetów, które ulepszą twoją kuchnię

pt. wrz 10 , 2021
W rzeczywistości każdy z nas ma w domu czy też mieszkaniu kuchnię – to właśnie tam przygotowujemy posiłki, a także w wielu przypadkach je tam spożywamy. Warto zadbać o to, aby nasza kuchnia była w jak największym stopniu modna i dobrze się prezentowała. Naczynia miedziane – dlaczego warto je mieć? […]
naczynia-miedziane