Co stanowi podstawę każdego makijażu?

Większość kobiet maluje się przed wyjściem z domu. Makijaż twarzy podkreśla urodę kobiety oraz daje poczucie większej pewności siebie. Jednak makijaż powinien być idealnie wykonany, ponieważ tylko wtedy dodaje urody, a nie jej zabiera. Aby dojść do perfekcji w makijażu, trzeba znać kilka zasad.

Podstawa makijażu to piękna i wypoczęta cera.

Kondycja skóry ma duży wpływ na wygląd makijażu, zatem nie wolno zapominać o demakijażu i oczyszczaniu skóry twarzy, każdego wieczoru. Nie bez znaczenia jest również ilość snu- im kobieta jest bardziej wypoczęta, skóra wygląda lepiej. Poza tym trzeba pamiętać o nawilżaniu skóry twarzy, dotyczy to właściwie każdego rodzaju cery. Tak przygotowana skóra twarzy jest gotowa na makijaż.

Jakie kosmetyki są potrzebne do makijażu?

Podstawą makijażu jest odpowiedni podkład, czyli fluid. Aby wybrać idealny fluid do twarzy, trzeba wziąć pod uwagę trzy kryteria. Po pierwsze, powinien być dobrany do rodzaju cery, np. do cery suchej najlepszy będzie fluid nawilżający, a do tłustej- matujący. Cera mieszana potrzebuje fluidu nawilżająco- matującego. Aby uniknąć efektu maski, ważny jest wybór koloru podkładu. Najlepiej by był o ton jaśniejszy od koloru skóry twarzy. Ostatnim kryterium jest rodzaj podkładu, kryjący będzie najlepszy do zamaskowania niedoskonałości np. trądziku, a rozświetlający dla cery zmęczonej, bez większych niedoskonałości.

Oprócz fluidu w każdej kosmetyczce powinien się znaleźć puder sypki, również w kolorze dobranym do koloru skóry, a także tusz do rzęs. Na co dzień dobrym rozwiązaniem będzie pomadka w stonowanym kolorze, natomiast na wieczorne wyjście może być w odcieniu mocniejszym i ciemniejszym. Kobiety lubiące bardziej podkreślone oko, używają także kredki do oczu lub tuszu do kresek, a także cieni do powiek. Trzeba pamiętać, że nakładanie cieni do powiek wymaga pewnej wprawy i ćwiczeń. Gdy brakuje umiejętności, może okazać się, że makijaż nie będzie wyglądał idealnie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku bardzo widocznych cieni pod oczami sam fluid może nie wystarczyć, dlatego warto użyć korektora pod oczy, jeszcze przed nałożeniem fluidu. Bardzo duże znaczenie ma technika nakładania produktów do makijażu. Trzeba bardzo dokładnie rozetrzeć korektor i fluid oraz starannie tuszować rzęsy, tak by się nie posklejały. Jeśli jest mało czasu na makijaż, lepiej skupić się na dokładnym nałożeniu podkładu i pudru, niż makijażu oczu i ust.

geeway

Next Post

Intensywne nawilżenie skóry twarzy- czy jest możliwe?

wt. gru 17 , 2019
Słońce, wiatr, mróz, sezon grzewczy powodują, że skóra twarzy ulega przesuszeniu. Dzieje się tak, szczególnie jeśli nie używamy na co dzień kremów nawilżających. Może się zdarzyć, że skóra jest przesuszona do tego stopnia, że jest szorstka i piecze, a wtedy potrzebna jest szybka reakcja. Czy można szybko i skutecznie nawilżyć […]