Intensywne nawilżenie skóry twarzy- czy jest możliwe?

Słońce, wiatr, mróz, sezon grzewczy powodują, że skóra twarzy ulega przesuszeniu. Dzieje się tak, szczególnie jeśli nie używamy na co dzień kremów nawilżających. Może się zdarzyć, że skóra jest przesuszona do tego stopnia, że jest szorstka i piecze, a wtedy potrzebna jest szybka reakcja.

Czy można szybko i skutecznie nawilżyć skórę twarzy?

Lot samolotem, czy przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu to sytuacje, w których skóra może nagle utracić właściwy poziom nawilżenia. Aby temu zaradzić, z pomocą przychodzi serum do twarzy o charakterze intensywnie nawilżającym. Taki produkt faktycznie jest w stanie w szybkim tempie sprawić, że skóra zostanie dostatecznie nawilżona. Zwykły krem, czy maseczka może nie podołać temu zadaniu. Działanie serum do twarzy można porównać do działania zastrzyku, który wprowadza substancje nawilżające do komórek głębiej położonych niż naskórek. Zwykle zawiera substancje takie jak: kwas hialuronowy, witaminę B5, wyciąg ze śluzu ślimaka, algi morskie i inne. Krem nawilżający często tworzy jedynie barierę ochronną, która zapobiega nadmiernej utracie wody przez komórki. Serum do twarzy to kosmetyk, który podkręca działanie kremu i nadaje się również do codziennego stosowania. Dzięki takiemu serum jest możliwe intensywne nawilżenie skóry twarzy.

Jak jeszcze można nawilżać skórę twarzy?

Przede wszystkim trzeba dbać o skórę od wewnątrz, czyli pić duże ilości wody niegazowanej. Najlepiej pić małymi porcjami, zamiast wypijać duże ilości za jednym razem. W codziennej diecie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminę A i cynk. W przypadku niedoboru tych składników skóra może brzydko się łuszczyć. Warto w sezonie grzewczym używać nawilżacza powietrza, a latem unikać promieni słonecznych w godzinach południowych. Poza tym podczas upałów dobrze jest spryskiwać twarz specjalną mgiełką w atomizerze, którą można używać również w pełnym makijażu. Nadmiar wilgoci trzeba usunąć chusteczką. Gdy mamy do czynienia ze skórą skłonną do przesuszania, najlepiej nie korzystać z solarium i chronić twarz przed wiatrem i mrozem, stosując kremy ochronne. Oprócz nadmiernego wysuszenia skóry może dojść do rozszerzania się naczynek, które objawiają się rumieniem w okolicach policzków i nosa.

geeway

Next Post

Szklarnia ogrodowa w styczniu nie musi być zamknięta na cztery spusty

śr. sty 1 , 2020
Prawdziwy ogród wymaga stałej opieki. Jednak każda godzina spędzona w otoczeniu zieleni oznacza nie tylko inwestycję nasze zdrowie, ale także kolejny krok w tworzeniu prawdziwego królestwa natury. Ogród potrafi się pięknie odwdzięczyć za zainteresowanie i uwagę, którą poświęcimy mu nawet przez przysłowiową godzinkę każdego dnia. Na przykład w pierwszych tygodniach roku, […]