Jak dbać o włosy zimą?

Zima to wyjątkowo trudna pora roku nie tylko dla naszej skóry. Również włosy źle znoszą niskie temperatury, wiatr, opady śniegu i deszczu. Dlatego w zimowe miesiące należy szczególnie się o nie zatroszczyć. Maska nawilżająca do włosów to tylko jeden ze sposobów. Jak powinna wyglądać zimowa pielęgnacja fryzury?

Z czego wynikają problemy z włosami w zimie?

Tak naprawdę to nie same włosy reagują na trudne, zimowe warunki, ale skóra głowy. Kiedy robi się zimno, dochodzi do spowolnienia pracy gruczołów łojowych. W efekcie na włosach znajduje się mniej tłuszczu, który stanowi ich naturalną barierę ochronną. Konsekwencją tego jest większa podatność na uszkodzenia. Włosy stają się słabsze, może nasilić się ich wypadanie. Mieszki włosowe są mniej odżywione. Do tego dochodzi czapka, której nasze włosy również nie lubią.

Odpowiednio dobrany szampon do włosów

Podstawą zimowej – ale nie tylko – pielęgnacji włosów jest odpowiednio dobrany szampon. Należy pamiętać, aby dopasować go do rodzajów włosów. Co jednak ważne, zimą zdecydowanie lepiej sprawdzają się lekkie, delikatne szampony, które nie obciążają pasm. W efekcie włosy wyglądają lepiej, łatwiej je uczesać. Ważne jest, aby po każdym myciu szampon bardzo dokładnie spłukać. Czynność tę powtarzamy aż do momentu, kiedy na włosach nie będzie znajdowała się piana.

Co zrobić, aby włosy się nie elektryzowały?

Problemem, który często dotyka włosy zimą jest elektryzowanie się. Pojawia się wówczas, gdy nosimy czapkę bądź szalik ze sztucznych włókien. Co ważne, włosy, które są zniszczone i przesuszone są na elektryzowanie bardziej podatne. Dlatego przynajmniej raz w tygodniu należy sięgnąć po kosmetyk, które je odżywi i nawilży. Dobrym wyborem jest maska nawilżająca do włosów. W sprzedaży dostępne są specjalne kosmetyki przeznaczone do stosowania zimą. Dobre preparaty zawierają między innymi jedwab, który wygładza powierzchnię włosów i nawilża je. Sama maska nawilżająca do włosów to jednak zbyt mało, aby problem rozwiązać. Warto pozbyć się czapki i szalika ze sztucznych włókien. Zdecydowanie lepszym wyborem jest tak wykonana z bawełny bądź naturalnej wełny. Elektryzowanie szybko się zmniejszy.

Czy można wychodzić z domu z mokrymi włosami?

Wiele osób myje głowę przed wyjściem z domu. Jeśli robimy to zimą, bardzo ważne jest, aby włosy dokładnie wyschły. Mokre są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia, a jeśli temperatura spadnie poniżej zera, mogą nawet zamarznąć. Straty mogą być naprawdę ogromne.

Maska nawilżająca do włosów: gdzie można ją kupić?

Obecnie nie ma problemu z zakupem tego kosmetyku. Postawić można zarówno na stacjonarną drogerię, jak i taką, która prowadzi sprzedaż internetową. Ważne, aby postawić na preparat dobrej jakości, który zapewni głębokie nawilżenie poszczególnych pasm.

O włosy trzeba dbać nie tylko latem. Zimą, kiedy panują wyjątkowo trudne warunki, ich pielęgnacja powinna być szczególna. Warto zatroszczyć się o odżywienie i nawilżenie włosów – to najlepszy sposób, aby zachowały one dobrą kondycję.

admin

Next Post

Jak zadbać o nasze dłonie zimą?

pt. lut 5 , 2021
Skóra na dłoniach jest niezwykle delikatna. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że ciężko znosi sezon zimowy, kiedy to narażona jest na niskie temperatury, wiatr, opady. Kiedy robi się mroźno, skóra na dłoniach może wysychać, nierzadko staje się również mocno czerwona. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o nią […]