Jak mężczyźni powinni dbać o siebie?

Niektórzy mężczyźni wychodzą z założenia (oczywiście błędnego), że nie są im potrzebne żadne kosmetyki pielęgnacyjne oprócz kremu po goleniu. Jest to duży błąd, bo w przypadku nieużywania żadnych preparatów skóra szybciej się starzeje i traci swój blask.

Jakie kosmetyki da mężczyzn?

Wiadomo, że skóra męska jest o wiele grubsza od damskiej i znajduje się na  niej więcej gruczołów łojowych. Sprawcą tych odmienności jest oczywiście testosteron, który wpływa także na bujniejsze owłosienie u panów. Z tego też względu kosmetyki pielęgnacyjne różnią się od tych przeznaczonych dla kobiet. Czego nie może zabraknąć w męskiej łazience?

Przede wszystkim na półce z męskimi kosmetykami muszą znajdować się preparaty do golenia. Lata praktyki przynoszą bezcenną wiedzę każdemu panu,  który jest pewien, czego powinien używać, a czego nie. Mężczyzna musi również dobrać  odpowiedni dla siebie krem do golenia i po goleniu, aby efekty były optymalne. Powinny to być preparaty łagodne, które delikatnie, ale też skutecznie będą pielęgnować skórę twarzy. W większości przypadków panowie mają cerę tłustą, bądź mieszaną, dlatego oczyszczanie skóry w celu pozbycia się martwego naskórka to podstawa. Kolejne kosmetyki dla mężczyzn to kremy do twarzy. Najlepiej, aby dobrze nawilżały, ale też zmatowiły skutecznie naskórek.

Ręce – też wymagają pielęgnacji.

Męskie ręce, szczególnie zimą, wymagają wzmożonej pielęgnacji. Potraktowanie ich dobrej jakości kremem odżywiającym, ale też takim, który stworzy naturalną barierę przed utratą wody, to wielkie dobrodziejstwo dla skóry. Ręce powinny więc zostać dobrze natłuszczone i nawilżone, aby mróz, czy wysokie temperatury, nie wysuszały ich nadmiernie i nie pojawiały się na nich zaczerwienienia. Oczywiście trzeba szukać tylko dobrej jakości kremów, które nie będą pozostawiać tłustej warstwy na skórze, aby jazda samochodem czy wykonywanie codziennych czynności nie stanowiły żadnego problemu. Dobrze, aby w takich kosmetykach dla mężczyzn znalazły się witaminy, np. A, E, F oraz oliwa z oliwek czy masło shea, które będą wpływać na utrzymanie dłoni w dobrej kondycji przez cały rok.

Mężczyzna powinien stosować także lżejsze kremy pod oczy, które zabezpieczą delikatny naskórek, dobrze odżywią i ujędrnią. Przyda się także dobry peeling, wykonywany chociaż raz na dwa tygodnie, który pomoże usunąć martwy naskórek i doda skórze blasku.

Kosmetyki dla mężczyzn to także kremy do rąk i szampony do włosów. Każdy pan ma swoje ulubione marki, którym jest wierny, ale zawsze warto szukać nowych inspiracji. Codzienna pielęgnacja ciała to klucz do efektownego wyglądu i opóźnienia procesów starzenia.

geeway

Next Post

Czy osoba niepełnosprawna może żyć sama?

pt. lis 15 , 2019
Osoba niepełnosprawna może potrzebować innej osoby, podczas wykonywania codziennych czynności. Tak naprawdę mieszkanie jest miejscem, w którym osoba niepełnosprawna przebywa najwięcej i to właśnie w nim powinna czuć się najbezpieczniej. Poza tym każdy niepełnosprawny dąży do tego, by być samodzielnym. Jak może sobie pomóc? Istnieje wiele udogodnień i możliwości, które […]