Jak pomóc tabletce na ból głowy?

Większość z nas ma świadomość tego, że lek to z zło konieczne i stara się ich nie brać. Są jednak sytuacje, że nie mamy innego wyjścia. Ból może być nie do wytrzymania, albo być na tyle silny, że nie pozwoli nam jasno myśleć np. podczas spotkania biznesowego.

Na szczęście na rynku mamy całą gamę leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Ich producenci prześcigają się też w poprawie efektywności ich działania. Prym wiodą tu środki typu Ibuprom Sprint, Nurofen Express, Ibum Express. Mają one formę żelowej kapsułki, dzięki czemu substancja aktywna bardzo szybko uwalniania jest do krwioobiegu. Czy możemy coś zrobić, żeby jeszcze bardziej przyspieszyć działanie leku. Możemy. I to całkiem sporo.

Zgaś światło

Oświetlenie, zwłaszcza przy migrenowych bólach głowy, potrafi dać się we znaki. Przygaś światło, albo chociaż odwróć się od jego źródła. Kolor też ma znaczenie. Badacze odkryli, że zielone światło pomaga zredukować uczucia bólu, a niebieskie, żółtopomarańczowe i czerwone je nasilają. Jeżeli często miewasz bóle głowy, może warto pomyśleć o przemalowaniu ścian w biurze?

Zredukuj docierające dźwięki

Znamy ten obraz osoby łapiącej się w okolicy uszu i niemalże zwijającej w kłębek. Zbyt dużo i zbyt intensywne sygnały wywołują tzw. reakcję walcz-uciekaj, która stawia twój organizm w gotowości do walki. Podnoszone jest wtedy napięcie wszystkich układów. Odizolowanie się m.in. od bodźców dźwiękowych pozwala wyciszyć układ nerwowy, a to sprzyja zmniejszeniu bólu.

Pij dużo wody

Mózg człowieka to głownie woda. Jej brak powoduje kurczenie się tkanek, a mózg i jego okolica nie są tutaj wyjątkiem. Pamiętaj, że kiedy ból jest bardzo dotkliwy, nie powinno się przyjmować dużej ilości płynów na raz. Wchłaniają się one stopniowo. Aby uchronić się przed ich zaleganiem w żołądku, pij ok. 1 szklankę wody co 20 minut.

Dotleń się!

Wyjdź na powietrz i spokojnie pospaceruj głęboko oddychając. Świeże powietrze, większa ilość tlenu i naturalne odgłosy szumu drzew, czy wody, będą dla Ciebie zbawienne. Mózg potrzebuje ok. 3,3 ml utlenowanej krwi na 100g swojej tkanki. W sytuacji, gdy tlenu jest za mało, w pierwszej kolejności zwiększany jest przepływ mózgowy. Jeżeli to nie wystarczy, zaczynamy odczuwać objawy niedotlenienia mózgu, do których należą m.in. ból głowy czy zaburzenia widzenia. Brak tlenu to też problemy z koncentracją i podenerwowanie. Czas na spacerze możesz wykorzystać na uporanie się z gonitwą myśli i chwilę medytacji. Pomoże Ci to się zrelaksować i złapać dystans do obecnej sytuacji.

geeway

Next Post

Grzechy pielęgnacji skóry

pon. kwi 20 , 2020
Pamiętaj, że skóra to bardzo delikatny narząd, którego struktura dodatkowo różni się w zależności o części ciała. Odpowiednia pielęgnacja skóry zapewni jej młody i atrakcyjny wygląd przez długie lata. Traktujesz skórę za ostro. Nagminnie myjesz ręce i buzię. Świetnie, higiena to bardzo ważna sprawa, ale powiedzenie, że „wielcy ludzie, żyją […]