Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i czyste?

Pranie ręczników nie należy do najłatwiejszych zadań. Jest to związane z faktem, że mają one bardzo duże wymagania, dlatego niewłaściwy środek, albo temperatura są w stanie im po prostu zaszkodzić. Sprawia to, że stają się sztywne i nie pachną ładnie. Co robić, żeby unikać takich sytuacji?

W jaki sposób odbywa się właściwe pranie ręczników?

Kiedy ręcznik prany jest w nieodpowiednich warunkach, staje się szorstki i nie chłonie wody znajdującej się na ciele po kąpieli czy szybkim porannym prysznicu. Dlatego jeszcze przed pierwszym użyciem, ręcznik musi zostać wyprany. Występują na nim drobinki kurzu oraz środki chemiczne wykorzystane do produkcji. Oba czynniki sprawiają, że jest sztywny i oczywiście brudny. Oprócz tego zwiększa się szansa na podrażnienie skóry oraz pojawienie się całkiem nowych uczuleń. Lenor płyn do płukania to środek, który warto wziąć pod uwagę, gdyż jego zapach utrzymuje się na długo i jednocześnie zapewnia jakże pożądaną miękkość. W trakcie pierwszego prania zwiększa się również jego higroskopijność. Rozumie się przez to większą zdolność do pochłaniania wody oraz dłuższe używanie ręcznika. Aby został zakonserwowany do pierwszego prania, dodaje się biały ocet. W trakcie kilku pierwszych prań można spodziewać się delikatnego pylenia, który występuje w przypadku ręczników wykonanych z najwyższej jakości bawełny. Lenor płyn do płukania i odpowiedni proszek sprawiają, że problem zostaje szybko zniwelowany. Jest jeszcze jeden ważny czynnik, na który jednak nie mamy większego wpływu, a mianowicie twardość wody, dzięki której stają się one sztywne i twarde w dotyku. Wymaga się wtedy stosowania dodatkowych zmiękczaczy.

Podstawowe zasady w praniu ręczników

Aby ręczniki pozostały miękkie i czyste trzeba je segregować przed praniem. Chodzi to, żeby pod żadnym względem nie łączyć ich z innymi elementami odzieży. Trzeba je również dopasować pod względem kolorystycznym – tylko w takiej sytuacji jasne modele nie szarzeją. Właściwa temperatura to kolejny ważny element w trakcie czyszczenia ręczników. Do pralki należy wsypać proszek bądź wlać płyn do prania. Dodatkowo należy zastosować Lenor płyn do płukania, który odpowiada nie tylko za uzyskanie miękkich tkanin, ale jednocześnie zapewnia bardzo atrakcyjny zapach. Jednak kiedy mowa o samym praniu konieczne jest wybranie właściwego programu. Temperatura nie powinna przekraczać 60 stopni C, a w wielu przypadkach zaleca się 40 stopni C. Współczesne pralki posiadają opcję prania ręczników, która jest dopasowana do właściwości oraz potrzeb, dzięki czemu nie niszczą się, pozostają czyste i idealnie miękkie.

Posted in Dom

admin

Next Post

Jak zwalniać pracowników w czasie pandemii?

sob. kwi 24 , 2021
Pandemia koronawirusa niewątpliwie spowodowała kryzys na wielu płaszczyznach naszego życia. Jedną z najbardziej dotkniętych przestrzeni wciąż pozostaje sfera pracownicza. Przedsiębiorcy zmuszeni są do niezatrudniania nowych osób albo nawet do redukcji etatów poprzez zwalnianie pracowników. Czy warto zwalniać pracowników podczas pandemii? Przedsiębiorca powinien samodzielnie przeanalizować, co najbardziej opłaca mu się zrobić […]
porady prawne lodz