Jak sobie dorobić na studiach? Gdzie szukać ciekawych ofert pracy

Studenci mają zawsze więcej czasu niż osoby będące na stałym etacie. Można angażować się w praktyki, odbywać pierwsze staże i wejść na drogę wolontariatu. Praca tymczasowa staje się dla wielu osób nie tylko dodatkowym źródłem utrzymania, ale też cennym doświadczeniem na ścieżce zawodowej.

Komu się to opłaca?

Nie tylko na czas wakacji studenci podejmują pracę dorywczą. Szczególnie ci, którzy studiują w systemie zaocznym bądź wieczorowym, mogą sobie pozwolić na wypełnienie wolnego czasu jakimś płatnym zajęciem. Praca tymczasowa daje im też wiele możliwości do poznania nowych ludzi, zebrania doświadczenia i rozwoju, także osobistego. Znalezienie się w nowych w sytuacjach, nowi ludzie i pierwsze sukcesy oraz porażki w pracy – to wszystko jest bardzo potrzebne. Bardzo często studenci prawa bądź bankowości wybierają się na staż czy nawet bezpłatne praktyki, aby przygotować sobie grunt pod przyszłą lukratywną posadę w kancelarii czy banku.

Również pracodawcy chętnie wypełniają wakaty studentami, bo oni są tak naprawdę tanią siłą roboczą. Nie mają większych wymagań, a na dodatek nie trzeba odprowadzać od nich podatku. Nie bez przyczyny w prasie często pojawiają się ciekawe oferty pracy z zastrzeżeniem „dla studenta”, dlatego warto szukać, subskrybować strony i zbierać doświadczenie.

Ulotki, zmywak a może animacja kultury?

Ofert pracy dla studentów nie brakuje. Można roznosić ulotki bądź zatrudnić się jako hostessa na różnych bankietach czy wydarzeniach kulturalno-artystycznych. Promowanie marki lub produktów może być bardzo ciekawe, bo w takiej pracy można poznać mnóstwo ludzi. Często też młodzi ludzie zatrudniają się na stanowisku pizzermanów bądź barmanów. Kobiety wybierają pracę kelnerki, opiekunki w opiece nad dziećmi bądź ludźmi starszymi. Mężczyźni z kolei aplikują na stanowisko kuriera bądź ochroniarza. Nie brakuje też chętnych do pracy w call center, czy w telemarketingu. Dużo osób dorabia sobie, pracując zdalnie np. jako dziennikarz czy copywriter. Możliwości jest naprawdę dużo.

Praca tymczasowa za granicą? Nie tylko dla studenta!

Często studenci wybierają pracę za granicą, aby przy okazji zwiedzić nowe miejsce i szlifować język. Oczywiście zarobki są nieporównywalne do krajowych, dlatego tak duże jest zainteresowanie zagranicznymi wyjazdami. Jakiego typu jest to praca? Bardzo różna. Od prostych prac fizycznych po bardziej odpowiedzialne, np. opiekun klienta w banku czy praca tłumacza na konferencjach, czy eventach. Bardzo często pojawiają się ogłoszenia dotyczące zatrudnienia jako au pair, czyli opieka nad dzieckiem bądź animator kultury na różnych eventach. W wielu miejscach nie trzeba nawet znać języka. Oczywiście wielokrotnie są to staże bądź płatne praktyki, dlatego praca tymczasowa może być świetnym początkiem kariery.

Tego typu zatrudnienia można szukać nie tylko na portalach ogłoszeniowych, ale też przez Agencje Pracy Tymczasowej. Są to miejsca, w których uzyskasz sporo informacji nie tylko na temat swojej przyszłej pracy, ale też dowiesz się wielu rzeczy o kraju, do którego się udajesz.

admin

Next Post

Jakie znaczenie ma gramatura i skład materiału?

pt. mar 6 , 2020
Na rynku powstaje coraz więcej sklepów z ubraniami. Ma to wpływ na różnorodność towaru pod względem wizualnym, a także jakościowym, a co za tym idzie – na większe wymagania ze strony klientów. Z tego właśnie względu coraz więcej osób poszukuje sprawdzonych źródeł – można to zauważyć, spostrzegając na częstotliwość wyszukiwań […]