Jak wybrać żonę/męża i uniknąć rozwodu?

Wybór partnera na całe życie to jedna z tych spraw, gdzie pomyłka może kosztować bardzo dużo. I to zarówno w sferze uczuciowej jak i finansowej. Rozprawy rozwodowe oprócz tego, że są niezbyt przyjemnym procesem są też dosyć kosztowne. Do tego dochodzą chociażby kwestie podziału majątku.

Czy zatem kierować się, jeśli chcemy właściwie wybrać żonę/męża?


Po pierwsze: wartości
Wspólny pogląd na świat oraz te same wartości, które wyznaje dwoje ludzi to najlepsze spoiwo dla małżeństwa. Wchodzi tu także w grę chociażby podejście do religii, która determinuje wiele sfer w życiu człowieka. Warto zatem o tym wszystkim porozmawiać zanim włożymy na palce obrączkę.

Po drugie: zgodność charakterów
Niezgodność charakterów to jedna z najczęściej podawanych przyczyn podczas procesów rozwodowych. Ale co to właściwie oznacza? Jest to po prostu tzw „dogadywanie się”. Kluczową rzeczą jest tutaj to jak szybko potrafimy zażegnać wszelkie konflikty, które zdarzają się przecież w każdym związku. Jeśli ze swoją druga połówką szybko potrafisz się porozumieć to jest to dobry znak

Po trzecie: nie musisz udawać
Jeśli czujesz, że przed partnerem nie musisz niczego udawać to bardzo dobra wróżba. Można oczywiście próbować przez całe życie dopasowywać się pod gust innego człowieka. Niestety jest to z góry skazane na niepowodzenie i prędzej czy później będziesz mieć tego dość.

Po czwarte: czujesz wsparcie
Jeśli Twój partner wspiera Cię w trudnych chwilach to możesz być pewien, iż tego samego doświadczysz po ślubie.

Po piąte: zgodna rodzina
Mówi się, że biorąc ślub z daną osobą czynimy to jednocześnie z całą jego/jej rodziną. Trudno odmówić racji temu stwierdzeniu. Ludzie tak łatwo się nie zmieniają więc jeśli teraz nie dogadujesz się z rodziną partnera to dokładnie tak samo będzie po założeniu ślubnych obrączek.

Oczywiście trzeba również przemyśleć inne ważne kwestie jak chociażby wzajemny pogląd na sprawy finansowe czy też podejście do posiadania potomstwa. Wszelkie kompromisy warto jest wypracować jeszcze przed zawarciem małżeństwa.

geeway

Next Post

Skuteczny sposób na udane Święta.

niedz. kwi 21 , 2019
Oto skuteczny sposób na udane święta. Przeczytaj zanim wpadniesz w wir przygotowań przedświątecznych, a specjaliści od marketingu zrobią ci wodę z mózgu. Masy podirytowanych klientów hipermarketów, którzy już niebawem zaczną sobie wjeżdżać w tyłki przepełnionymi wózkami w kolejce do kas pozostawmy samym sobie. Sporządźmy plan działania. Na początku dokonajmy rozrachunku, […]