Jak zadbać o nasze dłonie zimą?

Skóra na dłoniach jest niezwykle delikatna. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że ciężko znosi sezon zimowy, kiedy to narażona jest na niskie temperatury, wiatr, opady. Kiedy robi się mroźno, skóra na dłoniach może wysychać, nierzadko staje się również mocno czerwona. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o nią dbać. Same kosmetyki działające na zewnątrz to za mało. Warto wspomóc się również suplementami. Na uwagę zasługuje między innymi metionina.

Zimowa pielęgnacja dłoni – krem do rąk

Podstawą pielęgnacji dłoni – nie tylko tej zimowej – jest odpowiedni krem do rąk. Ten stosowany zimą powinien przede wszystkim skutecznie hamować wyparowywanie wody znajdującej się w zewnętrznych warstwach naskórka. Ważne jest również, aby zawierał solidną porcję witamin i minerałów. Zagwarantuje wówczas odżywienie skóry. Dobry zimowy krem do rąk to też ten, który ogranicza utratę ciepła. Szukając kremu do rąk na zimę, warto pamiętać, że powinien on być gęsty. Wprawdzie jego stosowanie jest nieco trudniejsze, ale zdecydowanie dłużej utrzymuje się on na powierzchni skóry.

Godne uwagi są kremy do rąk zawierające w swoim składzie:

  • glicerynę;
  • silikon.

Są to substancje, które skutecznie wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry. Wielu kosmetologów i dermatologów wskazuje, że w ręce wcierać można również krem przeznaczony do pielęgnacji ciała. Na ogół ma on dużo bardziej bogaty skład.

Czy zimą trzeba nosić rękawiczki?

Nawet najlepsza pielęgnacja dłoni zimą na nic się zda, jeśli nie będziemy nosić rękawiczek. Odmrożenia mogą zdarzyć się już przy temperaturze +2 stopnie. Rękawiczki powinny znaleźć się na dłoniach już w mieszkaniu – zanim wyjdziemy na dwór. Delikatnej, wrażliwej skóry rąk nie należy bowiem narażać nawet na krótkotrwały kontakt z zimnym powietrzem. Posiadacze szczególnie wrażliwych dłoni powinni zrezygnować z rękawiczek wełnianych. Mogą one mocno podrażniać skórę. Jeśli mróz jest naprawdę duży, najlepiej sprawdzą się rękawiczki tylko z jednym palcem.

Jak szybko nawilżyć skórę dłoni?

Kremy do rąk i rękawiczki mogą nie wystarczyć. Zdarza się, że mimo ich stosowania skóra dłoni wysycha. W takim przypadku warto stosować maseczki nawilżające. Można postawić na te dedykowane do skóry dłoni, ale jeśli w naszej ulubionej drogerii ich nie ma, nic straconego. Sięgnąć można bowiem po te, które powstały z myślą o skórze twarzy.

Metionina – jak wpłynie na kondycję dłoni?

Metionina to jeden z ważniejszych aminokwasów. Ma duży wpływ na kondycję nie tylko włosów i paznokci, ale również skóry. Dlatego po suplementy z metioniną warto sięgać w sezonie jesienno – zimowym, kiedy to skóra dłoni szczególnie narażona jest na uszkodzenia.

Skóra na dłoniach jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Nawet niewielki spadek temperatury może negatywnie odbić się na jej kondycji. Dlatego tak ważne jest, aby zimą szczególnie o dłonie zadbać. W przeciwnym razie skóra może mocno wyschnąć, zacznie pękać, pojawią się bolesne rany.

ds_admin

Next Post

Mdłości i zgaga w ciąży

sob. lut 6 , 2021
Jednym z pierwszych objawów, który towarzyszy ciąży są mdłości. Dolegliwością, z którą również muszą zmagać się kobiety spodziewające się dziecka jest zgaga. Co sprawia, że przyszłe mamy muszą przechodzić takie katusze? Czy z tymi dolegliwościami można sobie poradzić? Co jest przyczyną mdłości w ciąży? Dane zbierane przez lekarzy ginekologów wskazują, […]
mdłości