Najlepsze materiały do produkcji ręczników plażowych

Ręczniki plażowe kojarzą się przede wszystkim z komfortem, dużym rozmiarem i pięknymi kolorami. Jak sama nazwa wskazuje, można ich używać na plaży, na basenie, lecz często wykorzystywane są także w domowym zaciszu. Warto więc wybrać ręcznik, który będzie pasował kolorystyką do wystroju łazienki. Kolor ręcznika to jedno, jednak na jaką tkaninę się zdecydować?

Bawełniane ręczniki plażowe

Decydując się na zakup ręcznika, warto postawić na naturalne tkaniny. Zazwyczaj, ręczniki wykonane ze sztucznych materiałów kiepsko chłoną wilgoć, a także są nietrwałe. Najlepszym wyborem może okazać się naturalny surowiec, jakim jest bawełna. Bawełna to zdecydowanie najpopularniejszy surowiec, wykorzystywany do produkcji ręczników. Cechuje się niezwykłą miękkością oraz wytrzymałością. Dość szybko schnie a także rewelacyjnie chłonie wodę. By mieć pewność, że w tkaninie nie ma szkodliwych substancji, warto postawić na ręczniki plażowe wykonane z bawełny ekologicznej.

Wyjątkowym rodzajem bawełny do produkcji ręczników jest bawełna egipska. Ręczniki wykonane z tej tkaniny są droższe, jednak cechują się niesamowitą miękkością i chłonnością. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykłej bawełny, po każdym praniu są coraz miększe. 

Bawełna hydrofilowa to tkanina, która wręcz jest stworzona do produkcji ręczników plażowych. Bawełna ta jest najbardziej chłonna a także najszybciej schnie. Mimo dużych rozmiarów, nie zajmuje wiele miejsca. Ręczniki plażowe typu hammam to także świetna alternatywa dla letnich koców, prześcieradeł czy pokryć leżaka.

Ręczniki plażowe bambusowe

Idealną alternatywą dla bawełny jest tkanina bambusowa. Ręczniki bambusowe świetnie sprawdzają się na plaży i w domu. Są o wiele bardziej chłonne niż te wykonane z bawełny, a dodatkowo błyskawicznie wysychają. Cechują się miękkością oraz niezwykłą wytrzymałością. Idealnie sprawdzą się u alergików, gdyż nie zawierają substancji drażniących. 

Ręczniki z mikrofibry

Mikrofibra to tkanina powstała z włókiem poliestrowych, nie ma nic wspólnego z naturalnymi surowcami. Świetnie jednak sprawdza się do produkcji ręczników plażowych. Zaletą ręczników z mikrofibry jest bardzo dobra wchłanialność a także szybkie schnięcie. Nie zajmują one dużo miejsca i są wyjątkowo miłe w dotyku. 

To na jaki ręcznik się zdecydujemy zależy od indywidualnych predyspozycji i wymagań. Dodatkowo, przy wyborze ręcznika plażowego należy wziąć pod uwagę finanse. Ręczniki wykonane z włókien poliestrowych będą o wiele tańsze od tych, wykonanych z włókien naturalnych. Najdroższe okażą się te wykonane z bawełny egipskiej. 

geeway

Next Post

Borowina i jej cudowne właściwości

pt. lut 7 , 2020
Borowina swoje dobre imię zawdzięcza swoim dobroczynnym właściwością prozdrowotnym. W lecznictwie wykorzystywano ją już na początku XIX wieku i do dziś posiada szerokie zastosowanie jako remedium na różne nieprzyjemne dolegliwości. Borowina stosowana jest również w zabiegach w uzdrowiskach, senatorach, gabinetach fizjoterapeutycznych, a także w gabinetach kosmetycznych. Czym jest oraz jakimi […]