Nowoczesne lampy – materiały, formy, źródła światła

Oświetlenie pełni niezwykle ważną rolę w każdej aranżacji wnętrz. Z jednej strony poprawia funkcjonalność pomieszczeń oraz korzystnie oddziałuje na komfort ich użytkowników. Z drugiej – stanowi źródło nieograniczonych możliwości w tworzeniu nastroju, optycznym kształtowaniu przestrzeni oraz wydobywaniu niuansów wystroju, oraz architektury pomieszczenia. Możliwości te rozszerza dodatkowo bogactwo stylów i wzorów lamp.

Nowoczesne lampy – ogólna charakterystyka

Wybór lampy do salonu, kuchni czy jadalni to jeden z elementów procesu wyposażenia wnętrz. Choć większość osób traktuje ten element jako coś dodatkowego, co ma na celu uzupełnienie jego stylu, wielkości i formy, to przeważnie przykładają one dużą wagę. Szerokie możliwości stwarza również propozycja producentów oświetlenia, którzy tworzą i projektują nie tylko tradycyjne modele. Po latach korzystania ze stosunkowo niewyszukanej i skromnej oferty obecnie nie jest konieczne już decydowanie jedynie o kolorze klosza czy liczbie żarówek. Na rynku można spotkać kolekcje, które wzornictwem nawiązują do różnych stylów, od skandynawskiego, rustykalnego czy prowansalskiego, po industrialny i glamour. Styl industrialny cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem. Jest to efekt urządzania mieszkań typu loft w dawnych budynkach fabrycznych, których wnętrze sprzyja takim aranżacjom. Do wysokich pomieszczeń o ceglanych ścianach oraz z belkowaniem sufitu doskonale pasują surowe dodatki i metalowe meble.

Materiały, formy i źródła światła – jakie powinny być lampy nowoczesne?

Nowoczesne lampy coraz częściej spotykane są w odcieniu satynowego złota. Jest to barwa, która od kilku sezonów utrzymuje się na podium. Kolor ten doskonale pasuje do tak popularnego w ostatnim czasie zestawienia „greige”, a więc połączeniem beżu z szarością. Co więcej, projektanci coraz częściej łączą złoto z czernią, co dodaje wnętrzu mocnego wyrazu oraz podkreśli panujący dookoła styl.

W kwestii kształtu to właśnie prostota i geometria wiodą prym od kilku lat. Jest to stylistyka doceniana przez wiele osób, jak również świetnie komponująca się z różnymi wnętrzami. Innym hitem są tzw. lampy-pająki. To nowoczesne oświetlenie z dużymi żarówkami, które są umieszczone na dekoracyjnych kablach – stanowią one dobrą alternatywą dla wieloramiennych żyrandoli.

Ostatnimi laty na popularności zyskują naturalne materiały, które bez trudu można połączyć z kolorami ziemi. Lampy nowoczesne coraz częściej są wykonane z takich surowców jak drewno, papier i szkło, jak również bambus.

Odnosząc się do źródła światła w nowoczesnych lampach, można stwierdzić, iż niepodważalnym trendem są moduły LED. Dzięki tej technologii praktycznie nie występują ograniczenia w konstruowaniu niepowtarzalnych kształtów.

Posted in Dom

ds_admin

Next Post

Ciężarki na kostki - zalety treningu z obciążnikami

niedz. sie 1 , 2021
Były w klubach fitness od początku ich istnienia. Świetnie sprawdzają się w treningu pośladków. Mogą zwiększać intensywność treningów wytrzymałościowych. Mowa oczywiście o obciążnikach na kostki. Jakie są zalety treningu z tym drobnym sprzętem? Obciążniki na kostki w treningu kondycyjnym Choć kojarzymy je głównie z ćwiczeniami modelującymi nasze mięśnie, to mają […]
obciazniki-na-kostki