Oświetlenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie!

Oświetlenie jest nieodłącznym składnikiem naszego codziennego funkcjonowania, a bez niego nie jesteśmy w stanie wykonać większości najważniejszych czynności w życiu prywatnym oraz zawodowym. Światło powinno zapewniać nam zawsze jasny i stabilny obraz, a jego promieniowanie musi zostać przebadane pod względem wpływu, jaki wywiera na nasze oczy. Dlatego też wysoko ceni się oświetlenie oparte na diodach (LED), które charakteryzuje się o wiele bezpieczniejszymi charakterystykami w porównaniu ze zwykłą żarówką.

Światło a zdrowie

Idealną sytuacją byłoby, abyśmy mogli funkcjonować zawsze przy odpowiednim natężeniu światła naturalnego. W praktyce jesteśmy jednak skazani na oświetlenie sztuczne, które często powoduje szybkie uczucie zmęczenia, zaczerwienienie oraz pieczenie oczu, a nawet silne bóle głowy. Dowiedziono, że zmniejszyć można ten efekt przechodząc na oświetlenie LED, jako że użyte do jego konstrukcji diody są zupełnie pozbawione szkodliwego promieniowania UV, a także w przeciwieństwie do innych lamp nie wykazują tendencji do pulsowania, które jest szczególnie zgubne dla ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Tylko LED najwyższej jakości

Wszystkie powyższe cechy zastaną nam zagwarantowane jedynie wtedy, gdy postawimy na najlepsze na rynku oświetlenie LED. Unikać należy tanich podróbek niskiej klasy, które mogą czynić więcej szkody niż pożytku. Diody wymagają bowiem odpowiedniego zasilacza, który będąc dobrej jakości urządzeniem zapewniającym optymalne właściwości światła, po prostu musi kosztować.

geeway

Next Post

Bezpieczne opalanie

wt. wrz 3 , 2019
Bez względu na to, czy wybierasz się na wakacje w tropiki, czy spędzasz je w mieście, warto pamiętać od rozsądnym korzystaniu ze słońca, aby dodało Ci ono urody, a nie przysporzyło kłopotów. Zarówno na tropikalnej plaży, jak i w mieście pamiętaj o ochronie skóry przed słońcem. Stosuj preparaty z filtrem […]