Uniwersalna maseczka antyoksydacyjna

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi z powodu alergii, która uniemożliwia im stosowanie stosowanie popularnych drogeryjnych kosmetyków. Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystywanie półproduktów do tworzenia własnych mieszanek, które nie będą zawierały konserwantów, ani sztucznych substancji.
Na początek warto wypróbować proste przepisy wykorzystujące produkty, które często i tak mamy w domu. Jedną z takich propozycji jest trójskładnikowa maseczka, która sprawdzi się w każdym wieku i przy każdym rodzaju skóry.
Składniki:
biała glinka (1 łyżka);
kakao (1 łyżeczka);
olej lniany (pół łyżeczki).
Składniki łączymy ze sobą i dolewamy odrobinę wody tak, aby uzyskać jednolitą masę. Maska ze zbyt małą ilością wody będzie się trudno rozprowadzać, natomiast jeżeli wody będzie zbyt dużo – maseczka spłynie ze skóry. Pamiętajmy, że glinek nie można mieszać metalowymi narzędziami, dlatego najlepiej już wcześniej zaopatrzyć się w plastikową lub drewnianą łyżeczkę.
Jakie działanie wykazuje maseczka?
Biała glinka jest najłagodniejsza w swoim działaniu, dlatego doskonale sprawdza się na początku naszej przygody z naturalną pielęgnacją. Glinka ta działa odżywczo i regenerująco, poprawia koloryt, a także poziom napięcia skóry.
Kakao działa głównie przeciwstarzeniowo, a to dzięki zawartych w nim antyoksydantach. Dodatkowo ma działanie nawilżające i przyspieszające regenerację komórek.
Olej lniany wspomaga utrzymanie równowagi wodno-lipidowej naszej skóry dzięki zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także przeciwdziała starzeniu skóry i wspomaga regenerację oraz gojenie się niewielkich uszkodzeń.

geeway

Next Post

Przemoc w rodzinie. Tyranizowanie

czw. cze 27 , 2019
Przemoc w rodzinie nie zawsze musi oznaczać przemocy fizycznej. Wcale nie trzeba siły, by skrzywdzić najbliższych. Niestety, często lekceważona i niezauważana przemoc emocjonalna jest stałym gościem w wielu domach. Jedną z jej najczęściej występujących form jest tyranizowanie. Tyranizowanie jest zachowaniem, które zazwyczaj ujawniają zazdrośni i zbyt zaborczy partnerzy. O ile […]